Kim jestem?

Dzisiaj podzielę się z Wami historią, jak trafiłam do miejsca, gdzie jestem tu i teraz. Czyli do Poznania w wieku 34 lat ucząc jogi online i stacjonarnie. Nie jest to zamknięta historia! Bo dla mnie joga jest jak droga, którą wciąż kroczę. Przygoda, która towarzyszy mi w życiu i będzie ze mną do końca moich dni.WCZESNE POCZĄTKI


Moja przygoda z jogą zaczęła się, kiedy miałam 17 lat. Przeczytałam artykuł na temat jogi i medytacji w znanym magazynie dla kobiet . Byłam przed maturą i zaczynał mi doskwierać stres, a wraz z nim bezsenność i problemy z żołądkiem. Czytając o korzyściach płynących z jogi postanowiłam po prostu spróbować spróbować.


Niestety 17 lat temu w Kołobrzegu nie było żadnej szkoły jogi. Problem rozwiązała mama, która wręczyła mi na Gwiazdkę książkę “Podstawy jogi - podręcznik dla początkujących i znawców” . Przeczytałam ja od deski do deski, a asany w niej zawarte przekłuwałam we własną praktykę. Nie było to zbyt holistyczne i robiłam mnóstwo błędów, ale złapałam bakcyla i postanowiłam w przyszłości zostać instruktorką.


Niestety los rzucił mnie w zupełnie innym kierunku - tańca i sztuki performance - i mimo praktykowania jogi, kurs nauczycielki zaczęłam dopiero 11 lat później, kiedy zamieszkałam za granicą - a dokładniej w Berlinie . Tam poszłam na zajęcia do mojej przyszłej nauczycielki Julie Blumenthal i od razu wiedziałam, że chcę się specjalizować w jej stylu czyli ISHTA Yoga . ISHTA to akronim od Integrated Science of Hatha, Tantra & Ayurveda (Zintegrowana nauka Hatha jogi, Tantry i Ajurwedy), który łączy holistyczne podejście z tantryczną filozofią i elementami Ajurwedy, co tworzy pełne i przede wszystkim balansujące zajęcia. Czujesz po nich zarówno spokój, jak i siłę do działania, oba elementy tak ważne w dzisiejszym, wciąż pędzącym świecie.


Ale ja jogę wciąż traktowałam jako ekwiwalent fitnessu (bardzo częste podejście, szczególnie wśród tancerzy) i zachwycałam się zaawansowanymi asanami jak stanie na głowie i szpagat . Wszystko zmieniło się, kiedy w samym środku kursu trafiłam do szpitala ze zgorzelinowym zapaleniem wyrostka robaczkowego, który został usunięty dopiero po 4 dniach. Lekarze przez te 4 dni nie mieli pojęcia, co mi dolegało!! Kiedy wróciłam do kursu i na matę, nie mogłam zrobić połowy ćwiczeń, które wcześniej wykonywałam bez mrugnięcia, a każdy ruch sprawiał mi ból.


Wtedy Julie podeszła do mnie i powiedziała najważniejsze zdanie w mojej karierze:

JOGA TO NIE TYLKO ASANY!!


Bardzo indywidualnie podeszła do mojego stanu fizycznego, wprowadziła mnie w medytację i ćwiczenia oddechowe Pranayama, dzięki czemu odnalazłam na nowo połączenie z ciałem. Stałam się bardziej świadoma, wyciągnęłam naukę z mojego stanu zdrowia i zabiegu . Mogę powiedzieć, że stałam się lepsza sobą. Zrozumiałam, że stawiając sobie małe kroki, uważnie podejmując decyzje i działając z dużą dozą wdzięczności za wszystko - możesz odnaleźć jedność z sobą i prawdziwe szczęście.


Kiedy więc pojawiła się możliwość zrobienie specjalizacji yoga4cancer® postanowiłam przekłuć moje doświadczenia w wiedzę i zacząć pomagać ludziom za pomocą jogi. Tak jak joga pomogła 6 lat temu mnie samej! Potem była przeprowadzka do Mediolanu, gdzie założyłam małe studio English Yoga Milan, podróż do Indii będącej zalążkiem jogi, drugi etap mojego zaawansowanego kursu nauczycielskiego RYT500 ISHTA Yoga Trening i powrót do Polski. W Polsce również próbowałam założyć własne studio, ale skończyło się na nauczaniu jako wolny strzelec. W 2019 zaczęłam współpracować ze Stowarzyszeniem Niebieski Moty i prowadzić zajęcia z medytacji w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego. I przyszedł COVID.


ONLINE I STACJONARNIE


W momencie rozpoczęcia pierwszego lockdownu bez mrugnięcia okiem postanowiłam zrobić dla moich studentów zajęcia online. Pierwsze próby było dosyć słabe, ale każde kolejne zajęcia były coraz lepsze, a grupa obserwujących moje zajęcia ludzi wciąż rosła. Kiedy czas lockdownu wciąż się wydłużał, zaczęłam tworzyć wyzwania i kursy, aż przyszła myśl: "Założę platformę z zajęciami jogi na żywo!". I tak powstała idea mojego studio jogi online.


Wciąż się uczę i dokształcam. Prowadziłam zajęcia dla seniorów, dla osób chorych i w czasie rekonwalescencji. Nie boję się ciężkich przypadków. Pacjenci w czasie chemioterapii, ze stwardnieniem rozsianym, osoby z problemami kręgosłupa, osoby starsze i po przejściach - im wszystkim joga może pomóc. Obecnie uczę stacjonarnie na terenie Poznania i okolic oraz online na platformie yoga-with-paulina.com.


Na platformie znajdziesz ponad 200 zajęć skondensowanych w kursach, wyzwaniach oraz pojedynczych lekcjach. Osobom początkującym polecam sekcję Hatha Jogi oraz kurs Pierwsze kroki w Jodze, które doprowadzą cię do wymarzonej asany. Dla osób z doległościami pleców mamy całą sekcję Jogi dla Zdrowego Kręgosłupa, a dla osób borykających się z rakiem - Jogę Onkologiczną. Osoby bardziej zaawansowane mogą skusić się na Power Jogę, zestresowane na pewno skorzystają z kursu Spokojem w Życie, a dla potrzebujących motywacji kurs Zmieniam swoje życie. Ponadto warto spojrzeć na wpisy na Blogu o najczęstszych popełnianych błędach w jodze i o bezpieczeństwie podczas praktyki domowej. Wszystkie zajęcia zawierają elementy medytacji, oddechu i akceptacji, której w życiu brakuje . Dzięki temu każdy student - online i stacjonarny - wychodzi z moich zajęć z uśmiechem, radością w umyśle i lekkim sercem.#joga #jogazpauliną #yogawithpaulina #studiojogionline #portaljogi #platformajogi #zajęciajogi #lepszeżycie #spokójdziękijodze #uważność #mindfulness #jogadlakażdego
17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie