Dlaczego JOGA?

Aktualizacja: sty 3

Każdy na zajęcia Jogi trafia z innych względów. Najczęściej są to problemy z kręgosłupem, możliwość zrzucenia kilku kilogramów lub chęć odnalezienia wewnętrznego spokoju. Jedno jest pewne, joga - jako starożytna nauka - w holistyczny sposób uczy nas balansu z samym sobą i ze światem, w którym żyjemy.


Moja podróż z jogą zaczęła się w wieku 17 lat, kiedy po przeczytaniu artykułu na temat jogi coś mnie tknęło. Zainteresowana tematem poprosiłam o książkę z podstawami Jogi temat na prezent, a akurat zbliżały się Święta Bożego Narodzenia. Nie było to wtedy zbyt holistyczne podejście, kopiowałam ludzi z obrazka w asanach i nie wiedziałam, jak posługiwać się pranmyamami i medytacją. Wtedy joga wydawała mi się wspaniałą rozgrzewką przez zajęciami tanecznymi i fitnessowymi albo jako rozciągnie po tychże zajęciach.


Ale prawdziwe zaufanie do jogi odkryłam dopiero podczas mojego 200-godzinnego kursu na nauczyciela jogi! W trakcie wylądowałam w szpitalu na dosyć przykrym zabiegu i dopiero po dwóch tygodniach mogłam powrócić do życia. Zmagałam się z fizycznym bólem, a asany przestały wyglądać perfekcyjnie jak przed zabiegiem. Wtedy do końca zaufałam mojej nauczycielce i weszłam wgłąb siebie podczas medytacji, odnajdując spokój, radość i przede wszystkim akceptację. Od tamtego momentu każdy dzień rozpoczynam od medytacji, która nastawia mój umysł na pozytywne fale na cały dzień!


medytacja z paulina
yoga with paulina - twoje studio jogi online

Być może zanim trafiłeś na moją stronę, joga kojarzyła ci się z głównie z Powtaniem Słońca i skomplikowanymi asanami na macie. Ja natomiast chcę Cię przekonać, że to o wiele więcej, a jednocześnie o wiele mniej. Bo Twoją jogą może być 2-minutowa medytacja lub głęboki oddech w chwilach stresu. Tak ważne jest, by nie traktować Jogi jako substytutu zajęć fizycznych, ale jako naukę, która może ci dać o wiele więcej.


Od 17 września zapraszam na nową stronę yoga-with-paulina.com, na której pokazuję, jako można stworzyć mobilne studio jogi we własnym domu i jak za pomocą jogi możesz odnaleźć rzeczy, których obecnie nie kupisz: zdrowie, spokój, zaufanie do siebie i ogólny stan balansu.


21 września zaczynam wyzwanie: Podstawy Jogi: Pozycja Dnia, podczas którego rozkładam asany na czynniki pierwsze, uczę się jak dopasować je do naszego ciała poprzez ułatwienie lub utrudnienie i jak to wpływa na ogólny stan umysłu. Bo joga to nie tylko pozycje, to nasz stosunek do siebie i świata, ćwiczenia oddechowe, fizyczne i medytacja. A wszystko po to, być odnalazł ten rzadko spotykany stan nieważkości umysłu i nieustający uśmiech na twarzy.


Namaste.

Paulina


#joga #yoga #medytacja #dlaczego #meditation #spokój #balans #namaste #studiojogi #studiojogionline #yogawithpaulina #jogazpauliną #mobilnestudiojogi #jogawdomu #podstawyjogi #dlaczegojoga

15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?