Podcasty Yoga with Paulina

W ramach sekcji Podcasty będę opowiadać o swoich obserwacjach i przemyśleniach związanych z jogą, zdrowiem, emocjami i Ajurwedą - czyli ogólnie ujmując Holistycznym Stylem Życia. Będą to przemyślenia wynikające z wieloletniej praktyki z moimi kochanymi studentami, przyjaciółmi i nauczycielami, ale też idee które wyniknęły w czasie własnej praktyki i poszukiwań równowagi we własnym ciele.

W podcastach macie możliwość poznania wielu ciekawych osób, które może nie zajmują się jogą wprost, ale ich działania mają z jogą wiele wspólnego. A jako nauka sięgająca swojej genezy wielu tysięcy lat p.n.e., inspirowała i była inspirowana wieloma innymi naukami, religiami i stylami starożytnej medycyny Wschodu.

Moją intencją jest, byś po wysłuchaniu poczuł się wzmocniony, bardziej pewny siebie, ale też czuły i uważny na siebie i innych. Byś poczuł połączenie z prawdziwą twarzą JOGI, często mylnie rozumianej jako ćwiczenia fizyczne na macie (asany), a nie nauką dążącą do samorealizacji istnienia ludzkiego i połączenia z wyższą sferą świadomości (stan Samadhi). Tak więc usiądź wygodnie i puść ten temat, który najbardziej cię interesuje!

Namaste!

Achimsa: dieta vs. weganizm

Pierwszy podcast z cyklu Spokojem w Życie, gdzie omawiam osiem głównych elementów tworzących jogę i jak można odnaleźć je w swoim życiu.

Na pierwszy ogień jedno z Yama (czyli zakazów nauk jogi) o nazwie Achimsa - czyli zakaz krzywdzenia. Dotyczy to zarówno krzywdy wyrządzanej innym, wykorzystywanie swoich przywilejów do własnych celów, ale też dotyczy też nie stosowania przemocy (fizycznej czy słowem) przeciwko sobie.

Dla mnie to też dieta bazująca głównie na produktach roślinnych czyli szanujących życie zwierząt. Stąd pomysł na pierwszy podcast - z Gosią Harbus, dietetyczką wegańską i tłumaczką. Miłego słuchania!

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

©2020 by yoga-with-paulina.